یک سوم جهان دیگر نمی توانند کهکشان راه شیری را ببیند

کهکشان


طبق تحقیقات جدید به علت آلودگی نوری، یک سوم مردم دنیا دیگر نمی توانند کهکشان راه شیری را ببینند. دلیل این پدیده نورهای مصنوعی مثل گروپ ها می باشد که آسمان شب را بسیار روشن کرده است.
این تحقیقات که اطلس جدید دنیا از نورهای مصنوعی آسمان شب نامیده می شود نشان می دهد که ۶۰ فیصد اروپایی ها و ۸۰ فیصد مردم آمریکای شمالی دیگر نمی توانند مجموعه ستاره ها و سیارات را ببینند. نورهای مصنوعی در شب باعث ایجاد یک مه نوری بر بالای سر مردم شده که مانع دیده شدن کهکشان راه شیری می شود.
در بین کشورهای دنیا سنگاپور دارای بیشترین آلودگی نوری می باشد. کشورهای سن مارینو، کویت، قطر و مالت در رده های بعدی بیشترین آلودگی نوری قرار دارند. مردم این کشورها دیگر اصلا قادر به دیدن کهکشان راه شیری نیستند. 
آلودگی نوری علاوه بر این باعث مشکلات بسیار دیگری مانند تغییرات مضر در حیات موجودات منطقه و فرهنگ نیز می شود. استفاده بیش از اندازه از گروپ ها سبب ضایع شده پول و انرژی شما می گردد.
راه حل این مشکل نیز بسیار آسان می باشد: استفاده به مقدار مورد نیاز از گروپ ها، عدم استفاده از گروپ های به رنگ آبی که سیستم طبیعی ۲۴ ساعته موجودات زنده را مختل می کند و استفاده از سپرها و عایق هایی که مانع تابش نور به سمت افق و آسمان می شود تا فقط محل مورد نیازتان روشن گردد.  
کشورهای چاد، جمهوری آفریقای مرکزی و ماداگاسکار دارای کمترین آلودگی نوری می باشند. در شهرهای بزرگ افغانستان نیز متاسفانه دیگر نمی توان کهکشان راه شیری را دید و باید حتما از ساحه شهری خارج شوید تا بتوانید از دیدن آسمان شب لذت ببرید